Web Tasarım neden yapılmalı?

Web Tasarım neden yapılmalı?

Neden web sitesi yaptırmalıyım?
Web siteleri, bir tanıtım platformudur. Burada işletmenizi, ürününüzü istediğiniz an istediğiniz kadar tanıtabilir reklam ve tanıtım hizmetlerine istediğiniz gibi müdahale edebilirsiniz. Böylece kim olduğunuzu ve ne iş ile uğraştığınızı en doğru şekilde internet kullanıcılarıyla paylaşırsınız. Yeni ürünlerin bilgileri, reklam yazıları, kampanya duyuruları vasıtasıyla internet sitenizi ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz. İnternet sitesinin gerekli olduğu diğer konu ise kişisel ya da şirket imajınızı bir üst seviyeye taşıyıp profesyonel gözükmektir. Günümüzde işletmenizin ismini duyan birçok kişinin ilk yapacağı iş bir arama motoruna firmanızın ismini yazmak olacaktır. İnternette ulaşılır olmanız sizi daha profesyonel gösterecektir ve güvenilirliğinizi arttıracaktır.
Web Sitesi Yaptırmanın Faydaları Nedir?
Dijital teknolojinin ve internetin hayatımızın içine bu kadar fazla girdiği dönemlerde genel olarak işletmelerin çok azının internet sitesi sahibi olduğunu biliyor muydunuz? Oysaki 84 milyon nüfusa sahip ülkemiz internet kullanım oranlarında nüfusun %72’sini oluşturan 60.48 milyon internet kullanıcısı, nüfusun %63’ünü oluşturan 52.92 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı ,nüfusun %53’ünü oluşturan 44.52 milyon aktif mobil sosyal medya kullanıcısı var.
Küçük işletmeler de ise durum biraz farklı. Çünkü küçük işletmelerin büyük bir kısmı web sitesine ihtiyaç duymadıklarını düşünüyor. Bunun anlamı, küçük işletmeler için bir web sitesine sahip olmanın faydalarını muhtemelen bilmemeleridir.
Web sitesi yaptırmanın önemi, Kendinizi ve firmanızı kalıcı başarı sağlayarak büyük kitlelere tanıtmanın en kolay ve ekonomik yolu web site sahibi olmaktır. Bir firma açısından baktığımızda, firmanız hakkındaki bilgileri paylaşabileceğiniz, ürün ve hizmet gruplarını sergileyebileceğiniz, etkili bir iletişim yolu olarak kullanabileceğiniz bir teknolojiye günümüz çağında mutlaka ihtiyacınız vardır. Üstelik bu bilgilerin ticari hayatınız boyunca değişiklikler gösterebileceğini ya da yeni ürünler ve hizmetler sunabileceğinizi düşünürsek güncelleme imkanına sahip olan bir web sitesi en doğru tercih olacaktır.
Web Sitesinin Ticari Katkısı Nelerdir?
Bir web sitesine sahip olmak, katalog ya da broşür ile tanıtım yapmaktan daha az maliyetli olmaktadır. İyi bir web tasarım firmasına sitenizi yaptırdıysanız elbette siteniz rahatlıkla internet kullanıcıları tarafından bulunacaktır bu da ürünlerinizin gördüğü istikrarı arttıracak ve firmanızın popülaritesini oldukça üst düzeye çıkaracaktır. Ayrıca değiştirmek istediğiniz bilgiler ve ekleyeceğiniz yeni ürünler için yeniden baskı maliyeti çıkarmaz. Özellikle kolay ve kullanışlı bir yönetim paneli sayesinde, web sitenizi kendiniz rahatlıkla güncelleyebilirsiniz
Ekonomik ve pratik çözüm üretmiş olacağınız gibi ağaçlarımızın bir nebze de olsa korunmasına fayda sağlamış olursunuz. Ayrıca görsel bir tasarıma sahip ve altyapısı tecrübeli bir web tasarım ekibi tarafından hazırlanmış web sitesi, sunduğu müşteri kazanma potansiyeli açısından, diğer reklam ve tanıtım araçları ile kıyaslandığında fiyat/performans birincisidir.
Güvenilirliğinizi Artırır
Müşterilerin büyük bir kısmı iş ortağı olacak olan firmaları genelde araştırıyor. Adreslerini, referanslarını, sunduğu hizmetleri ve daha fazlasını. Siz internet sitenizde en basit hali ile bu sayfaları dahi oluştursanız ziyaretçilerinizi bilgilendirme noktasında şeffaf olmanız dahi güvenilirliğinizi artırır.
Günümüzde sosyal medya siteleri üzerinden kullanıcılar hizmet veya ürün alacakları markaların sadece adreslerini öğrenmek için bile internet sitelerini araştırdığını unutmayın.
Müşterilerinizle Güçlü Bir İlişki Kurmanızı Sağlar
Tanım olarak bir işletme yaşayan ve nefes alan bir varlıktır. Müşteriler, sadece kar etmek isteyen bir şirket değil, ihtiyaçlarını anlayan bir şirketle iş yaptıklarını bildiklerinde sadakat sağlanır.
Bunun için web sitenizde hizmetlerinizin haricinde oluşturacağınız blog sayfaları ile müşterilerinize fayda sağlayacak içerikler oluşturmak aranızdaki bağı güçlendirmenizde etkilidir.
İşinizi Geliştirmenizi Sağlar
Günümüzde popüler olmaya devam etse de, geleneksel yöntemler daha fazla paraya mal olur ve daha az geri dönüş sağlar. Online pazarlama ise daha hızlı, daha verimli ve ucuzdur. Çevrimiçi pazarlama için kullanabileceğiniz birçok araç ve teknik vardır, ancak web sitesi olmadan bu stratejiler yetersiz kalacaktır.
Bu nedenle dijital PR araçlarını kullanmanın ilk adımı olarak bir web sitesi sahibi olmanız ve işinizi geliştirmek için ilk adımı atmanız gerekir.
İşletme İtibarınızı Artırır
İşletmeniz rekabetçi bir sektördeyse, bir web sitesi size ününüzü artıracak bir ortam sağlayacaktır. Web sitenizde kullanıcılara sunduğunuz bilgilerin faydalı olması ve sosyal medya ile de desteklenmesi bu noktada önemlidir.
Çalışmanızı Sergilemenize İmkan Verir
İş piyasasında net bir avantaj isteyenler için değerli bir ipucu: Çalışmalarınızı gösterin. İnsanlar sizin kim olduğunuz kadar hizmetlerinizi de merak eder. Ama yaptığınız işleri görmek mükemmel bir avantajdır.
Marka Değerinizi Artırmaya Yardımcı Olur
İşinizi kurmadan önce markanız üzerinde çalışmaya başlamalısınız. Marka, işinize kimliğini verir ve müşterilerin ve müşterilerin neyle ilgili olduğunu anlamalarını kolaylaştırır. Web sitesi, markanızı oluşturmanın ve profesyonelleştirmenin en etkili ve verimli yoludur. İşinizi başka bir seviyeye taşımanıza yardımcı olabilecek bir web sitesi istiyorsanız, yatırım yapmak için hazırlıklı olmalısınız.
Bir web sitesi masraf değildir. Bu bir yatırımdır çünkü bir süre içinde paranızın karşılığını almayı beklemelisin.
Yatırımınızın karşılığını ödeyebilmek için web sitenizin profesyonelce tasarlanmış, hızlı indirme hızı ile tam çalışan ve harika içeriklerle dolu olduğundan emin olmalısınız.
 
Maddelerle Toparlayacak Olursak
Bir web sitesi sahibi olmak :
Coğrafi farklılıkları ortadan kaldırır. (Siz Adana’da kumaş satan bir işyeriyseniz online ortamda İstanbul’a satış yapabilirsiniz.)
Mağazanızın camına yapıştıracağınız bir kampanyayı sadece yoldan geçenler görebilir. Fakat bu duyuru ve kampanyaları online ortamda doğru yönetebilirseniz binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.
Sitenizin 7/24 açık olması ve her dakika alışveriş imkanı sunması sayesinde, sürekli para kazanmaya devam edeceksiniz.
Web tasarım, yaptıran için artı bir değer, prestij ve marka yatırımıdır.
Online ortamda yapılacak doğru reklam çalışmalarıyla geleneksel dijital PR maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.
E-ticaret sitesi kurarak daha fazla müşteriye ulaşarak satış rakamlarını artırabilirsiniz.
Daha şeffaf bir duruş sergileyerek müşteri gözünde ulaşılabilir ve güven veren firma izlenimi sağlayabilirsiniz.
Arama motorlarında üst sıralarda olarak müşteri kitlenizi ve satışlarınızı artırabilirsiniz.
Sonuç Olarak;
Geleneksel PR çalışmalarına devam edebilirsiniz, sorun yok. Fakat artık dijital PR araçlarını da işinizi bir parçası yapmak kaçınılmaz bir hal alıyor. Geç kalmayın…
Polenbilgisayar.com (Adana web tasarım)

DİĞER BLOG / DUYURU